بسته نرم افزاری موزه ها

image description

بسته نرم افزاری موزه ها

مقدمه
واقعیت افزوده در معنا به روش هایی گفته میشود که به واقعیت و عین ، امکانات و ویژگی های بیشتری اضافه می کندو باعث درک و سرعت عمل بیشتری می شود.این تکنولوژی عملا پل ارتباطی میان دنیای واقعی و دنیای مجازی بوجود می آورد.
واقعیت افزوده در دنیای امروز هر غیر ممکنی را ممکن می سازد و کاربردهای این تکنولوژی روز به روز در حال گسترش است. در این حالت نرم افزار واقعیت افزوده بر روی گوشی هوشمند شما نصب شده  و امکانات واقعیت افزوده را به گوشی شما اضافه می کند.تصاویر توسط دوربین گوشی هوشمند و پردازش تصویر انجام شده و متناسب با آن ، اطلاعات دیجیتالی که می تواند تصاویر ، صدا و … باشد قابل استفاده می باشد.
شیوه کارکرد این تکنولوژی بدین صورت است که به تصویری که توسط دوربین تلفن همراه از محیط در حال مشاهده است، مدل های سه بعدی، متون و توضیحات خاص در مورد تصویر و یا حتی فیلم و عکس اضافه می شود.
کاربردهای شگفت انگیز تکنولوژی واقعیت افزوده در موزه ها
خوشبختانه تکنولوژی واقعیت افزوده بستر بسیار مناسبی را برای انتقال دانش و اطلاعات فراهم کرده. بطوری که روز به روز، شیوه های قدیمی اطلاعات از جمله نوشتارهای فیزیکی و مکالمات حضوری جای خود را به این تکنولوژی منحصر به فرد و هوشمند داده اند
واقعیت افزوده با توجه به هزینه های بالای نیروی انسانی و توانایی های محدود و اندک آن، بهترین انتخاب برای انقال اطلاعات در موزه ها و نمایشگاه ها است؛ بطوری که یک اپلیکیشن واقعیت افزوده  با تکیه بر توانایی های فوق بشری و دامنه اطلاعات نامحدود، باعث جلوگیری از هدر رفت زمان و هزینه ها می شود. این دسته از اپلیکیشن ها با توجه به توانایی پردازش تصاویر و اجسام واقعی موجود در نمایشگاه ها و یا موزه ها، می توانند اطلاعات دلخواه را در بستری جذاب و دیدنی، به صورت تصویر، صدا، فیلم و حتی مدل های سه بعدی به مخاطب انتقال دهند. استفاده از این قابلیت ها محدود به سن خاصی نیست و دامنه استفاده آن بسیار گسترده است. به نحوی که در هر مکانی که نیاز به انتقال سریع و کامل اطلاعات باشد قابل بهره برداری است.
با توجه به گسترش روز افزون تکنولوژی واقعیت افزوده در سرتاسر جهان، شاهد کوچ شرکت های قدرتمند به بازار گسترده این تکنولوژی هستیم. به طوری که تمامی تولیدکنندگان محتوای دیجیتال،  نرم افزارها،بازی ها و حتی محتوای آموزشی  خود را به صورت واقعیت افزده ارائه و منتشر می کنند.
از جمله پیشتازان ارائه محتوا در بستر واقعیت افزوده می توان به کمپانی گوگل، سامسونگ، اپل، مایکروسافت، سونی و … اشاره کرد که در این بخش سرمایه عظیمی را در نظر گرفته اند. زیرا طبق پیش بینی های صورت گرفته، ارزش بازار واقعیت افزوده موبایل تا چند سال دیگر به 60 میلیار دلار خواهد رسید