بسته نرم افزاری نشریات

image description

بسته نرم افزاری نشریات

مقدمه
واقعیت افزوده در معنا به روش هایی گفته میشود که به واقعیت و عین ، امکانات و ویژگی های بیشتری اضافه می کندو باعث درک و سرعت عمل بیشتری می شود.این تکنولوژی عملا پل ارتباطی میان دنیای واقعی و دنیای مجازی بوجود می آورد.
واقعیت افزوده در دنیای امروز هر غیر ممکنی را ممکن می سازد و کاربردهای این تکنولوژی روز به روز در حال گسترش است. در این حالت نرم افزار واقعیت افزوده بر روی گوشی هوشمند شما نصب شده  و امکانات واقعیت افزوده را به گوشی شما اضافه می کند.تصاویر توسط دوربین گوشی هوشمند و پردازش تصویر انجام شده و متناسب با آن ، اطلاعات دیجیتالی که می تواند تصاویر ، صدا و … باشد قابل استفاده می باشد.
شیوه کارکرد این تکنولوژی بدین صورت است که به تصویری که توسط دوربین تلفن همراه از محیط در حال مشاهده است، مدل های سه بعدی، متون و توضیحات خاص در مورد تصویر و یا حتی فیلم و عکس اضافه می شود.

کاربردهای شگفت انگیز تکنولوژی واقعیت افزوده در صنعت نشر
همواره با توجه به رشد روز افزون رسانه های دیجیتال و شبکه های اجتماعی، شاهد کاهش چشمگیر سرانه مطالعه در افراد جامعه هستیم. هنگامی که بحث میزان مطالعه در کشور مطرح می‌گردد عموما با استناد به آمارهای ضد و نقیض درباره سرانه مطالعه از بروز فاجعه فرهنگی در ایران سخن گفته می‌شود. تا کنون آمارهای مختلفی درباره میزان مطالعه ایرانیان منتشر شده است. این در حالی است که آمار سرانه مطالعه در کشور های توسعه یافته و در حال توسعه بسیار بیشتر از این است. منتقدان “کتاب نخوانی ایرانیان” از آمار 90 دقیقه مطالعه در ژاپن، انگلیس و 55 دقیقه در مالزی و ترکیه سخن می‌گویند . اما بزرگترین سوال این است که چگونه صنعت نشر این کشورها در برابر هجوم دنیای مجازی دچار گسستگی نشده و همچنان در حال استفاده از مزایای فروش کتاب و مجلات است؟
درحال حاضر بهترین راه حل برای سودآوری صنعت نشر، تلفیق دنیای مجازی با کتب و مجلات کاغذی است. به این صورت شما نه تنها پیشتاز این صنعت نوین خواهید بود، بلکه آمار مخاطبان خود را به صورتی شگفت آور بالا خواهید برد.
نحوه استفاده از تکنولوژی واقعیت افزوده در صنعت نشر
این دسته از اپلیکیشن ها با توجه به توانایی پردازش تصاویر و متون موجود در کتب، مجلات، کاتالوگ ها و حتی برشورها می توانند اطلاعات دلخواه خود را در بستری جذاب و دیدنی، به صورت تصویر، صدا، فیلم و حتی مدل های سه بعدی به مخاطب انتقال دهند. استفاده از این قابلیت ها محدود به سن خاصی نیست و دامنه استفاده آن بسیار گسترده است. به نحوی که در هر مکانی که نیاز به انتقال سریع و کامل اطلاعات باشد قابل بهره برداری است.
با توجه به گسترش روز افزون تکنولوژی واقعیت افزوده در سرتاسر جهان شاهد کوچ شرکت های قدرتمند به دامنه های گسترده این تکنولوژی هستیم. بطوریکه تمامی تولیدکنندگان محتوای دیجیتال،  نرم افزارها،بازیها و حتی محتوای آموزشی  خود را به صورت واقعیت افزده ارائه و منتشر می کنند.
از جمله پیشتازان ارائه محتوا در بستر واقعیت افزوده می توان به کمپانی گوگل، سامسونگ، اپل، مایکروسافت، سونی و … اشاره کرد که در این بخش سرمایه عظیمی را در نظر گرفته اند. زیرا طبق پیش بینی های صورت گرفته، ارزش بازار واقعیت افزوده موبایل تا چند سال دیگر به 60 میلیار دلار خواهد رسید